הריקוד הפנימי- ב"מנטה"

מסע אל הריקוד שבתוכנו

רומזים לנו שיש ריקוד אחר. לא הריקוד שמדרגים את איכותו בסמסים, וגם לא זה שאנו מציגים באירועים משפחתיים, אלא ריקוד שונה. ריקוד שיוצא מבפנים החוצה. ריקוד שהוא שלנו. ריקוד שהוא אנחנו. מתכווץ לכם? הגיוני. רובינו ממהרים לדמיין נערה בגלביה עצומת עינים נעה בתנועות רוחניות של חיבור לאינסוף, אבל הריקוד הפנימי יכול להיות כל דבר: ציור, משפט או תנועה של יד.

 

'סדנת הריקוד הפנימי' בהנחיית יעל מור (רקדנית ומוסמכת בהוראת מחול ותנועה (B.ed)), היא מפגש של עד 10 נשים בחיפוש אחר התנועה האותנטית תוך שילוב כלים כמו כתיבה אינטואיטיבית, ציור, דמיון מודרך ותנועה. מור: "בפגישה הראשונה, התרגיל הראשון שאנחנו מתחילים איתו הוא חיבור: אנחנו עומדות במעגל ונותנות ידיים. אנחנו נותנות ידיים לנשים שאנחנו לא מכירות וחשות דרך כפות הידיים את כל מה שקורה. בהמשך, אחרי שיש רגיעה פנימית והרפיה אנחנו פוקחות עיניים ואני ממשיכה להוביל אותן להתבונן בעיניים של האחרות. זה מאד מביך בהתחלה אבל אנחנו מתבוננות אחת על השניה . רגיעה, התבוננות הקשבה. משם אנחנו עוזבות ידיים ואני מתחילה להנחות סשן של תנועה". התנועה היא פועל יוצא של מודעות אחרת, של הקשבה פנימה, של נשימה.

 

מור משלבת בתרגילים כלים מעולם הצ'י קונג הטיפולי, רייקי וביוגרפיה רוחנית (ההתפתחות הפיזית הנפשית והרוחנית של האדם), ומכירה היטב את עולם התנועה האנרגטית והפיזית. מור: "ברגע שמשתחרר משהו פנימי ויוצא בתנועה חיצונית, עולות תובנות מדהימות ובעזרת שלושה עולמות אלה, שמובילים אותי כהשראה לתרגילים שאנחנו עושים, אני מובילה את הנשים שעושות את הסדנה לתובנות מופלאות על החיים".

 

קטי קמחי,

עיתון מנטה

אפריל 2009