תנועת הרגשות בתוכנו

מאת מיטב זמיר

מתנועה בגוף לתנועה בחיים

 

"על אף שהאדם מגדיר את גבולות הגוף, התודעה והנפש, בלתי אפשרי להצביע היכן מסתיים הגוף והיכן מתחילה התודעה, או היכן מסתימת התודעה והנפש מתחילה. מרכיבים אלו שלובים ותלויים זה בזה ושזורים בחוט האינטלגנציה ".ב.ק.ס איינגר

 

כשאנו חושבים אנו מניעים רצף של מחשבות. תנועה זו של המחשבות מתבטאת בין השאר בפעילות נויראלית במח, תנועה ותקשורת של רצף של מליוני תאים בהם עובר המידע ומתבטא בפעילות עיצבית שנקשרת גם לפעילות חשמלית המשולבת בשחרור חומרים כימיים במוחנו. תהליכים אלו מייצרים רגשות תחושות וחויה. 

 

שינוי מחשבה מאפשר לנו לשנות את תפיסת המציאות. שינוי המחשבה,(כמוהו כשינוי אמונה או פרדיגמה), מאפשר שינוי רגשי וממנו גם שינוי בתחושה שאנו חויים במציאות. קרה לכם שחשבתם על משהו מעצבן שקרה בעבר (לפני חודש או שנה... )ומיד הרגשתם כעס ועצבים בגוף? מה קרה בעצם ??? למה כשאנו נזכרים / מתמקדים בחשיבה  במשהו שלילי זה מחבר אותנו לתחושות פיזיות או רגשות שתואמים את אותו המצב הרגשי כפי שהתרחש בעבר? הרי אותו ארוע כבר קרה והסתיים וכעת פיזית אנו במקום אחר... מה שקרה הוא שדרך המודע מיקדנו את תשומת הלב בחויוה והמח משחזר בעצם את אותה פעילות מוחית ומייצר למעשה את אותה חויה שוב.

 

בוודאי הבחנתם שכאשר אתם מדברים/ חושבים/ נזכרים בחויות טובות שהיו לכם התחושה והרגשות שעולים הם חיוביים ותואמים את הזכרון והחויה שהיתה. למשל זכרון נעים של טיול או חופשה מהנה שחוויתם, או חגיגה בה השתתפתם...אני מזמינה אתכם לרגע להזכר בחויה טובה שעברתם ... תתמקדו בה במחשבה למשך כמה רגעים, מקדו את המחשבה שלכם בזה, הזכרו מה ראיתם ושמעתם באותו הארוע .... האם היתה זו שעת צהרים או ערב? מי היה אתכם, הזכרו בזה כאלו אתם שם עכשיו.... ושימו לב מה התחושות שעולות כעת בגוף?

 

אחד הדברים המשמעותיים בעיני לתרגול, בעזרת התודעה ,זה כיצד ליצור שינוי ברגשות שלנו באופו שיועיל לנו ויאפשר לנו לעשות פעולות שיניעו אותנו אחרת. השינוי במחשבה וברגש מאפשר תנועה . תנועה כלומר תזוזה מהמקום הקודם ,הישן ,שיתכן וסיים את תפקידו , " למקום חדש " למצב החדש בו אנו בוחרים .שינוי משולב פעמים רבות בשינוי בתפיסת המציאות , שינוי בפרשנות, כך שנוכל להתנהג אחרת, להשיג תוצאות אחרות (להשיג מטרותנו ) וכך להיות במקום אחר, במקום שבחרנו . אם כן תחילה ניתן לייצר שינוי פנימי, במח , בתוכנו, בתודעה ולאחר מכן יתבטא השינוי גם בחיים, במציאות, בחומר, בגופנו.

 

יש מספר מפתחות יעילים מאוד ליצירת שינוי חשיבתי ומכאן גם שינוי רגשי והתנהגותי. שימוש נכון בבחירה, בכוונה, בהקשבה לגוף, בשינוי אמונות מעכבות , תרגול והטמעת כלים של ידע חדש ומחשבות חדשות עוזר ללקוחות שלי ליצור ולעצב את השינויים הרצויים בחייהם.

 

המלצה לספר: בספרו החדש והחשוב של ד"ר דיפק צופרה בשם "ריפוי קוונטי " מסביר המחבר , שהוא רופא במקצועו, כיצד ניתן להשפיע ולרפא את הגוף ע"י שינוי בתודעה . מסתבר שגם שאר התאים בכל הגוף מעבירים  מידע בינהם במהירות הבזק  וזה משפיע כמו החשיבה במח ואפילו יותר. כך שגם בגוף שלנו , ברמת התאים, יש תבונה ומידע שעובר בו וכדאי לנו להתחבר  ולסנכרן מידע זה לתודעה. אחד הכלים שהוא מדבר עליהם זה תרגול מדטציה. בספר מתוארים ניסים שקרו וקורים ופותח צוהר להבנה כיצד ניתן ליצור שינוי תודעתי , מוחי, ובכך גם ליצור שינוי פזיולוגי ורגשי , עם תוצאות, שעשויות ליהראות, כמעבר לכל דימיון.

 

 

שתהיה לכולנו שנה מלאת צמיחה רוחנית והתפתחות תודעתית,שנתחבר לאהבה ולחיוביות שננוע בגמישות, שנאפשר לעצמנו להתחבר ללב, לממש ולהגשים את משאלותינו הטובות. שנה מבורכת.

 

שלכם, באהבה, מיטב

 

רקע על עצמי:

כיום עוסקת ביעוץ פרטני, מלווה תהליכי התפתחות העצמה וריפוי .

מדריכה רוחנית, יועצת ומנחה בשיטת NLP ובכלים רבים ומגוונים נוספים.

מעבירה הרצאות, מנחה קורסים טקסים סדנאות וחוגי בית.

בעלת קליניקה בפתח תיקווה.

 

משנת 1991 רכשתי ידע, שיטות יעוץ וניסיון רב ומגוון. כולל לימודים באקדמיה בפסיכולוגיה וסוציולוגיה .

אני ממוקדת בדרכים להשגת שינוי והעצמה. מטרתי המרכזית היא לעזור לאנשים לראות את התמונה בבהירות ולשפר את חייהם והתנהלותם בהשגת המטרה האישית שלהם. התהליך האישי "תפור לפי מידה" ומותאם לאישיות המונחה, לצרכיו ולתפיסת עולמו.

 

בברכת עשו את המיטב עבורכם היום,

מיטב