למה בדרך המודעות?

מודעות מתחילה בעצירה והתבוננות, ממשיכה בזיהוי גורמים מעכבים ובעבודת טרנספורמציה, דרך הגוף. המודעות משפיעה על ההתנהלות שלנו בכל מעגלי החיים, וגם במרחב העבודה ומאפשרת לנו להתגבר על אמונות ודפוסים מגבילים, להתחבר למהות שלנו, להפוך קשיים להזדמנויות ולתת פרשנות אחרת לאירועים ולאנשים סביבנו.

 

אני מאמינה שחשוב להביא מודעות גם אל מרחב העבודה - הן ברמה האישית של כל עובד והן ברמה הארגונית. כך, נוכל להוביל לשינוי אמיתי בכל הרבדים.

 

 

מה הקשר בין תהליכי מודעות לעובדים שלנו?

  • תהליכי מודעות אישיים וקבוצתיים בארגון, יתרמו להעצמת העובדים, להגברת המוטיבציה לשיפור מערכות היחסים ביניהם. תהליך מודעות ישפר את האקלים הארגוני מבפנים וגם את היחס והשרות ללקוח.
  • תהליכי מודעות בהנהלת הארגון ישפרו את הניהול בכל הרמות, ייסעו להגברת התפוקה ובעיקר יניעו מעבר מניהול - למנהיגות והובלה. מנהיגות מודעת היא מנהיגות מדויקת, שנוגעת בלבבות האנשים ומניעה אותם.
  • גם ארגון הוא ישות בפני עצמה, בדיוק כמו אדם. גם בארגון יש חסמים וחולשות שמפריעות לו להצליח. בתהליך מודעות נלמד לראות ולשחרר אותם, כדי להניע שינוי ולהביא אנרגיה של השראה, יצירתיות, מוטיבציה, שיתוף פעולה, דבקות משותפת במשימה.
    כל אלה במטרה להביא את האנשים ואת הארגון לתוצאות טובות ומדויקות יותר.

 

נשמח לעמוד לרשותכם!

יעל מור