חיבור לשקט שבתוכי

קורס להפגת מתחים

מצבי מתח הם חלק אינטגראלי מחיינו, וכוללים גורמים רבים ומגוונים. אירועים מלחיצים גורמים לגוף להיכנס למצוקה, ושרשרת של אירועים פיסיולוגיים ונפשיים מתחילים להתרחש. היכולת להגיב על מצבי הסטרס באופן מיידי והיכולת להירגע ולחזור לתפקוד מאוזן הן בעלות חשיבות רבה לוויסות תפקודי הגוף והנפש. חשוב, שנתבונן בעצמנו וננסה להבין את הדינאמיקה של מצבי במתח ובתוך כך, נחפש את נקודות הכוח והחוזק, שיכולות להוות עבורנו נקודת אחיזה ומקור לכוח ותקווה.

 

בקורס זה נלמד מהם המשאבים הפנימיים האנרגטיים העומדים לרשותנו להפגת מתחים וכיצד נוכל לגייס אותם לריפוי העצמי שלנו. נתנתק מרעשי הרקע ונמצא מרחב של שקט פנימי בתוכו רוגע ושלווה, נתחבר לבית של הנשמה, למרחב של יציבות רגשית. כלים: נשימה, מדיטציה, תנועה, קול ושירה, תדרים אנרגטיים, קלפים, דמיון מודרך, NLP, תופים אינדיאנים, פסיכולוגיה חיובית, תקשור.

 

בין הנושאים שילמדו בקורס: 

מהו לחץ, זיהוי מקורות הלחץ בחיינו וביטוין בגופנו, זיהוי משאבים פנימיים להתמודדות עם הלחץ, הנשימה כאמצעי לשחרור מתחים על פי ערכי הפילוסופיה היוגית,  כוחה המרפא של התודעה, מטיפול תרופתי למדיטציה, מפות מנטאליות, הפגת מתחים דרך החוכמה האינדיאנית, הפגת מתחים ב-NLP, כוחה של תנועה בהרפיה ממתחים, הקול משתחרר, יוגה – חיבור גוף נפש רוח, הגוף כמשאב תומך, הקולות שבתוכי ועוד.

 

כל מפגש מכיל: ידע מדעי ורוחני, התנסות ותרגילים ותהליך חווייתי אישי של כל משתתפת.

מנחות: צוות מנחות – "יעל מור - לחיות חיי מודעות"


"בשלום הנפש יהיה שלום לכל הגוף" (י.עראמה)